Zaměřujeme se na čtyři hlavní činnosti:
- Servis, oprava a údržba zbraní.
- Individuální dovoz zbraní z EU.
- Úschova zbraní.
- Půjčování zbraní.
Přesně napůl cesty mezi Libercem a Ústí nad Labem. Podívejte se na mapu v kontaktech. Provozovna není primárně určena pro návštěvy zákazníků, zavolejte než nás navštívíte.
Zavolejte, domluvíme se na setkání. Jak je napsáno v úvodu „Rozumíme tomu, že chodíte do práce…. “. Pracujeme tedy hlavně odpoledne a o víkendech.
Už nemusíte chodit na prodejnu, vybírat na internetu, studovat manuály, procházet spoustu balastu na fórech. Přijedeme k vám domů, v čase který vám bude vyhovovat. Pomůžeme vám s výběrem, vše přivezeme a seznámíme vás s používáním. Jedná se o placenou službu. Její cena se odvíjí od vzdálenosti a rozsahu služeb posyktnutých na místě.
Vytvořte objednávku na eshopu, do poznámky napište vše o předpokládaném nákupu.
Objednávku vám potvrdíme a tím je uzavřena příkazní smlouva, která nás zavazuje k vyřízení objednávky. Plnění smlouvy započne úhradou jistiny (záruky).
Platba za dovoz probíhá vždy ve dvou fázích:
- úhrada ceny za zbraň a náklady na dopravu ve zdrojové zemi na účet č. 2001605676/2010 v Kč, nebo 2501829094/2010 v EUR
- úhrada za službu dovoz zbraně a případné clo, DPH a tormentaci na účet 2401605667 / 2010
Pokyny k platbě vždy obdržíte v samostatném emailu.
První platba probíhá za základě uzavřené příkazní smlouvy a jedná se jistinu (záruku) na kupní cenu zbraně. Pro tento účel je zřízen speciální účet.Všechny nevyužité prostředky, jsou vždy vráceny, tak jak je uvedeno v příkazní smlouvě.
Druhá platba je přímá úhrada za naší práci. Tato cena obsahuje poplatky, mezistátní přepravu, odměny zahraničním zprostředkovatelům a další náklady spojené s povinnou agendou spojenou s dovozem zbraně. Součástí druhé platby mohou být i cla a DPH, v případě dovozu mimo EU. Pak tormentace zbraně – CIP, pokud již tato zkouška neproběhla.
Důležité je, že o všech nákladech budete dopředu informováni, nejpozději současně s potvrzením uzavření smlouvy.
ANO, vždy nejpozději do doby úhrady jistiny za zbraň, po dohodě i později. Toto je přesně specifikováno v příkazní smlouvě zde.
Protože zbraň neprodáváme, ale pouze zajišťujeme její dovoz, neneseme odpovědnost za stav zbraně a ani nepřejímáme žádné záruky. Mějte na paměti, že vymáhání záruky na zbraň v zahraničí je v podstatě nemožné.
DŮLEŽITÉ JE, ŽE:
- odpovídáme za dovoz zbraně, to znamená že o své peníze nepřijdete
- garantujeme, že zbraň bude doručena včetně příslušenství, pokud ne, na naše náklady vyjednáme slevu
- odmítneme nákup u zbraně, kde je podle našich zkušeností zjevné, že se jedná o podvod
- upozorníme vás předem na případné nedostatky, nebo rizika plynoucí z nákupu konkrétní zbraně
Vše se zjednoduší, dovoz, agenda. Také máme zkušenosti s účastí na aukcích, zahraničními platbami, korespondencí s prodejci a mnoho dalšího. NAVÍC – nic to nestojí, je to součástí naší služby.
Pak, v zahraničí vám často odmítnou zbraň prodat. Je zbytečné přijít o možnost koupit zbraň, jenom proto, že to chcete dokázat.
Na severní Moravě budou vědět. Ale je to organizace sdružující státy za účelem sjednocení technické specifikace zbraní a střeliva. V ČR je označení CIP povinné. Pokud není zbraň označena, vždy se jedná o kategorii A.
Máme oprávnění k obchodování se zbraněmi kategorie A. Tedy zbraň bez CIP můžeme dovézt, ale nesmíme vám ji vydat do doby, než CIP označení získá. To zajistíme, je to spojeno s platbou dle ceníku a trvá to jeden až dva měsíce.
Výmluva typu je to větší trh, je oblíbená finta velkých firem, jak obhájit vysokou cenu. Není to pravda.
Důvody jsou v zásadě tři:
- v USA neplatí zákonná dvouletá záruka, jako u nás.
- DPH v USA neexistuje. U nás 21%.
- CIP je v USA neznámý pojem, u nás je povinné.
Není to složité, počítejte zhruba 4 tis. na každých 10 tis. kupní ceny.
Často se na nás obrací zákazníci, kteří si sami koupili zbraň v zahraničí a z nějakého důvodu se pokusili o dovoz sami. Nakonec se jim to nepodařilo a žádají nás o dovoz zbraně. Bohužel to ve většině případů již není možné a zákazník je bez peněz a zbraně.
Vámi zakoupenou zbraň nemůžeme z legislativních důvodů dovézt. Výjimkou jsou zbraně z dědictví a dary. V tomto případě nás kontaktujte.
Všechny značky, které se v ČR prodávají, nijak se ve výběru neomezujte.
Zbraně objednáváme přímo na konkrétní požadavek. Cílem není vám pouze prodat zbraň, ale poskytnout kompletní službu, která je s touto koupí spojena. Zbraň samotná, je pouze jednou částí.
Stav skladu se průběžně mění. Snažíme se držet obvyklé ráže.
To záleží na tom, kolik jste ochotni zaplatit. Ke špičkovému střelivu se stejně nedostanete, odebírají ho sportovní svazy přímo z továrny hned po testech šarží. Z pohledu cena/kvalita vychází nejlépe náš tradiční výrobce Sellier & Bellot.
Přestože se všude dočtete jak je přebíjení výhodné, tak přebíjet je naprostý ekonomický nesmysl. Je to jako s každou ruční malosériovou výrobou.
Pokud počítáte prostou cenu komponent, konkrétně střely, prachu a zápalky, tak ano, jeden náboj vychází levněji. Co ceny je však zapotřebí započítat pořizovací cenu lisu a příslušenství, matrice, pračku, chemii. Pro prach, zápalky a střely si musíte někam osobně zajet, nábojnice se stávají vzácností….. Když k tomu přičtete čas strávený přípravou nábojnic, údržbou lisu a přebíjením, následnou kontrolou, jste orientačně tak na dvojnásobku.
Protože kvůli ceně NE, tak proč ANO. Existují nejméně dva významné důvody. Je to koníček, člověk si u toho odpočine a vyrobí něco konkrétního. Také je to jediná cesta, jak vyrobit náboj přesně podle svých potřeb.
- Začínáte? Jednooperační lis.
- Přebíjíte mnoho ráží? Jednooperační lis.
- Vyrábíte do 100 ks nábojů týdně? Jednooperační lis.
Poslední příspěvek na nejmenovaném fóru má přes 800 záznamů. Zhruba dva příspěvky dávají smysl.
Čistit nábojnice můžete třemi způsoby:
- nečistit je vůbec, je asi to nejhorší řešení co může být. Rychle zničíte vše od matric až po zbraň zbytky písku, hlíny a karbonu.
- suché čištění ve vibrační pračce, je z nouze ctnost. Neefektivní, trvá dlouho, je hlučné a všude máte prach. Nábojnice k světu vypadají tak po 8 hodinách a to jenom zvenku. Zase je to levné.
- mokré čištění je správná cesta, ale věda. Rychlé efektivní a z přebíjení se stává čistá práce. Pokud dodržíte naše doporučené postupy, budete mít nábojnice tak čisté, že vám nikdo neuvěří, že máte přebíjené náboje a na rozdíl od továrních nebudou po několika uchopeních zašlé. Nevýhoda je, že prvotní investice bude o něco vyšší. Zapomeňte na ocet, citrón a podobné dobroty, co patří na talíř.
Co budete potřebovat:- rotační pračku nábojnic, můžete si jí vyrobit sami, ale za ty následné potíže to nestojí
- nerezová omílací tělíska, přesného průměru a délky, aby tělíska mohla čistit nábojnici i uvnitř a nezasekávala se v zápalkovém lůžku
- separátor nábojnic, upravené sítko opravdu nestačí
- čistící a leštící kompoud
Rozhodli jste se věci dělat pořádně a vážíte si svého času. Zvolte mokré čistění a dělejte věci tak jak je dělají profesionálové. Kontaktujte nás, neodnesete si pouze věci, na cestu vám přidáme i podrobný návod jak na to.
V žádném případě a to ani pokud vlastníte zbrojní průkaz.
Manipulace se zbraní a střelivem, na kterou nemáte oprávnění k jejímu vlastnictví, držení nebo nošení je přestupkem podle § 76 Zákona o zbraních. V krajním případě může být považována za nedovolené ozbrojování podle § 279 Trestního zákoníku.
V první řadě máte povinnost oznámit úmrtí osoby, která držela zbraň, neprodleně oznámit jakémukoliv útvaru Policie ČR, který je povinen vám vydat potvrzení o tomto oznámení.
Pak kontaktujte příslušné oddělení Policie ČR, odbor zbraní. Vyzvednutím zbraně a předání Policii ČR, případně jejím dalším uschováním, můžete pověřit naši společnost, případně se můžete domluvit na vyzvednutí přímo příslušníkem Policie.
Kontaktujte nás, ohledně dalšího postupu pro uložení zbraně, pomůžeme vám. Vyčerpávající stanovisko najdete zde.
Jistě chápete, že z důvodu bezpečnosti to není možné.
Ve skladu udržujeme vlhkost mezi 50-55% RH. Protože brynýr má velmi malou protikorozní ochranu, ocelové části zbraně by ocenily vlhkost okolo 20%, kdy ke korozi prakticky nedochází. Častou součástí zbraně je dřevěná pažba, kterou zase nízká vlhkost může nenávratně poškodit. Zvolená vlhkost se běžně vyskytuje o okolním prostředí a je kompromisem pro správné uložení ocelové zbraně s dřevěnou pažbou. Zbraně pravidelně kontrolujeme a v případě dlouhodobého uložení, každé 3 měsíce konzervujeme .
V případě zájmu, je možné celoocelové zbraně, bez dřevěných částí, skladovat ve vakuu, tedy bez přístupu kyslíku a vlhkosti.